Як відзначають Хеловін в Україні?

Хто ж насправді є основоположниками Хеловіну?
Чому це свято почали відзначати з 31 жовтня на 1 листопада?
Хто і як відзначає ніч перед Днем всіх святих в Україні?
Що прийнято одягати у святкову ніч?
А ви вже всі гарбузи зібрали?
Смаколики приготовані власноруч-найсмачніша частина свята. А ви спробуєте приготувати?
А ви знаєте чому на Halloween говорять фразу “Trick or Treat”?
Чому гарбузи прийнято ставити на порозі будинку? Чому його називають Світильник Джека?

А ви знали звідки бере початок Хеловін?

Кельтське свято Хеловін або Ніч напередодні Дня всіх святих відзначають щорічно в ніч з 31 жовтня на 1 листопада. Племена, які проживають на території сучасних Ірландії, Шотландії та Англії ділили рік на два сезони – зиму та літо,  31 жовтня вважався останнім днем ​​року. Згідно з традиціями, саме в ніч з 31 жовтня на 1 листопада злі духи проникали на землю. Для того, аби захиститися від них, було прийнято вбиратися у страшні костюми. У 19 сторіччі багато ірландців, шотландців та англійців емігрували до Нового Світу. Свято перекочувало разом з ними і на сьогоднішній день з найбільшим розмахом Хеловін відзначають в США та Канаді. А справжніми столицями свята стали Нью-Йорк та Лос Анджелес.

Як відзначають Хеловін в Україні?

В Україні свято відзначають порівняно недавно, але Хеловін вже встигли полюбити усі – від малого до великого. Найбільш активно його святкує молодь. У нічних клубах вже традиційно в ніч з 31 жовтня на 1 листопада влаштовують Halloween-party, де діє обов’язковий дрес-код. Також проводять різні конкурси – на кращий костюм та на найстрашніший грим.

Організовувати свято можна і вдома – багато людей влаштовують вечірки, де дивляться страшні фільми і розповідають моторошні історії при світлі свічок.

А який костюм одягли б ви?

Найпопулярніші костюми в ніч на передодні Дня всіх святих – відьми, чорти, привиди, вампіри, а також негативні персонажі з мультиків та фільмів.

Останні роки, в ніч «привидів» переодягнених у хеловінські костюми дітей та молодих людей можна зустріти навіть на вулиці.

Підготовка до свята одна з найцікавіших частин. А вам цікаво спробувати?

Підготовка до Хеловіну починається задовго до самого свята. Люди, які відзначають свято, прикрашають свої квартири гарбузами, штучним павутинням, свічками і сухим листям. Традиційними кольорами свята вважаються помаранчевий і чорний. Атрибутику Хеловіна напередодні можна як зробити своїми руками, так і купити в будь-якому супермаркеті.

На Хеловін люди також готують запечені яблука з корицею, пироги, солодощі і прикрашають їх особливим чином – малюють глазуррю привидів, павуків, павутиння.

За традицією, солодощі прийнято роздавати дітям, які ходять по домівках і вимовляють фразу “Trick or Treat” (Солодощі або шкода).

Звідки з’явився Світильник Джека?

Не обійтися на Хеловін і без головного атрибуту свята – Світильника Джека, якого роблять з круглого гарбуза і ставлять всередину свічку.

Традиція вирізати страшне обличчя з гарбуза існує вже багато століть. Є легенда про жадібного коваля і п’яницю Джека, який тричі обдурив диявола і виторгував собі довгі роки безтурботного життя, а також обіцянку не претендувати на його душу після смерті. Коли п’яниця помер, в рай його душа також не потрапила. Джек був змушений поневірятися по землі в очікуванні Судного дня, освітлюючи собі дорогу шматочком вугілля, який він поклав в порожню гарбузову головку. Таким чином Світильник Джека за кельтською традицією вважався ліхтарем, який допомагає душам знайти шлях до чистилища.

Зараз же вважається – якщо ліхтар з гарбуза у вигляді злого обличчя поставити на поріг свого будинку – він буде відганяти злих духів.

Отже, цікава історія виникнення Хеловіну несе за собою цікаві традиції. А найзахопливіше те, що молодь із задоволенням дотримується їх. Перенестися з друзями у пітьму, перетворитися на різних персонажів та розважитися на повну прагнуть усі від малечі до дорослих.

Happy Halloween!

І не забувайте: “Trick or Treat”!